Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?

Sen to czynność, na której spędzamy najwięcej czasu w ciągu życia. Dotyczy to szczególnie dzieci, które na samym początku bardzo dużo śpią. Dlatego łóżeczko to jeden z najważniejszych mebli, który trzeba kupić dla swojej pociechy. Jak wybrać łóżeczko dla dziecka i na co zwracać przy tym uwagę?

Pierwsze łóżeczko – dostawka czy osobny mebel?

Jednym z największych dylematów zawsze jest wybór pierwszego łóżeczka. Niektórzy rodzice preferują wybrać dla swojego malucha pełnoprawne łóżeczko, wyposażone w szczebelki, czy też dodatkowe szuflady na dole. Z drugiej strony można postawić na tak zwaną dostawkę, czyli łóżeczko, które można wygodnie dostawić do swojego. Co jest lepszym wyborem?

W większości wypadków konieczny może być zakup obu. Z wieloma dziećmi trzeba po prostu spać, by te swobodnie przespały noc. Wtedy dostawka to znacznie lepszy wybór. Dokupienie do tego łóżeczka dodatkowo pozwoli jednak stworzyć maluchowi jego własną przestrzeń, w której zacznie czuć się komfortowo. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze łóżeczka dla dziecka?

Najważniejsza kwestia, o której trzeba pamiętać przy zakupie jakichkolwiek mebli dla dzieci to oczywiście ich bezpieczeństwo. Maluchy nie zdają sobie sprawy z zagrożeń czyhających w ich własnym domu, więc lepiej ograniczyć ich ilość tak bardzo jak to możliwe. Jakie jest więc idealne łóżeczko dla dziecka? Przede wszystkim musi być gładkie. Wszelkie drzazgi, wystające elementy czy ostre krawędzie nie mają prawa bytu. 

Kupując łóżeczko dla swojej pociechy, warto też myśleć o przyszłości. Dlatego najlepsze są meble z regulowaną wysokością materaca, a także z możliwością wyciągania szczebelków. Dlaczego to właśnie one sprawdzają się najlepiej? Dzięki nim będzie można dostosować łóżeczko do wieku oraz rozwoju dziecka. W ten sposób, gdy zacznie ono wstawać i chodzić wystarczy po prostu wyjąć szczebelki. Dzięki temu maluch nie będzie próbował wspinać się, by wyjść z łóżeczka. Różnorodne meble dla dzieci można znaleźć w sklepie Klups Meble Dziecięce. To polska firma z bogatym asortymentem łóżeczek, szafek, komód i wielu innych mebli potrzebnych w pokoju każdego malucha.